Терміни прописки новонародженого. Прописка дитини

28 Травня 2015

views.png 98,764
comments.png 23

Ми поговоримо про те, які терміни прописки новонародженого. Отже, чи є якісь часові обмеження, протягом яких необхідно обов'язково прописати дитину і що буде, якщо дитина ніде не прописана?

propiska-rebenka-MainCover-1468061568.jpg

 

Які документи потрібні для прописки дитини, дивіться в нашій статті Як происати дитину (реєстрація новонародженого). А зараз ми поговоримо про те, які терміни прописки новонародженого. Отже, чи є якісь часові обмеження, протягом яких необхідно обов'язково прописати дитину і що буде, якщо дитина ніде не прописана?

Згідно ст 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» для реєстрації будь-якого громадянина України є спеціально відведений час - 10 днів. Але для новонароджених зробили виняток - 1 місяць після реєстрації народження.
 
При цьому Кабінет Міністрів України також приділив увагу цьому питанню і на своєму сайті дав роз'яснення, в якому зазначено, що Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» не містить положень про реєстрацію новонароджених, а тому прописка дитини можлива у міру необхідності.
 
Отже, що ми маємо: реєструвати новонародженого з одним із батьків потрібно протягом місяця, але з іншого боку зробити це можна при необхідності.
 
Саме тому є різні ситуації: десь батьки прописують дитину з «запізненням» і при цьому ніяких штрафів не платять, а десь паспортистки вимагають сплатити штраф у межах суми 17-51 гривні (згідно ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення, проживання без реєстрації тягне за собою попередження або штраф у розмірі від 17 до 51 грн). Ці розміри штрафу застосовуються незалежно від періоду, який дитина провела без реєстрації - рік, два або більше.
 
Відповідно за законом на сьогоднішній день батькам може бути виписаний штраф у разі відсутності реєстрації дитини або реєстрації із запізненням. Також пам'ятайте, якщо паспортистка таки вимагає від Вас сплати штрафу (17-51 грн), то робите Ви це офіційно, тобто платите через банк на зазначені реквізити, а не даєте суму на руки паспортистці.
 

КОМЕНТАРІ

Будь ласка, авторизуйтесь або зареєструйтеся , щоб залишити свій коментар !
ЩЕ