Допомога матері-одиначці в Україні. Самотня мати - хто вважається такою?

4 Серпня 2014

views.png 94,109
comments.png 32

В силу різних життєвих обставин, жінка може зіткнутися з поняттям «одинока мати» або «мати-одиначка». Перший термін знаходиться в юридичній площині, тоді як другий вживається більше в народі. Пам'ятайте про те, що спеціально отримувати цей статус, проходити якісь процедури і т.д. жінці не потрібно.

dopomoga-materi-odinacci-v-ukraini-samotna-mati-hto-vvazaetsa-takou-MainCover-1474436528.jpg

Мати-одиначка або одинока мати. Хто це?


Жінка автоматично вважається такою, якщо:

  • не перебуває у шлюбі і має на вихованні неповнолітніх дітей, у свідоцтві про народження яких відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку відділом РАЦС за вказівкою матері дитини;
  • є вдовою з дитиною (дітьми);
  • вона - мати дітей, батько яких помер, а шлюб з ним був розірваний до дня смерті;

 

Це регламентується ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Також самотньою матір'ю вважається будь-яка жінка, яка виховує дитину сама.

При цьому відзначимо: допомогу самотньої матері не виплачується розведеним жінкам, які мають право на аліменти.

Допомога матері-одиначки: коли її отримують і коли не отримують?


Відповідно до Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» допомогу матері-одиначки отримують:

  • одинокі матері, які не перебувають у шлюбі;
  • одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька зроблено у встановленому порядку органом РАЦС за вказівкою матері дитини;
  • вдови з дітьми;
  • мати дітей у разі смерті батька, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.

 

Якщо жінка в будь-якому з перерахованих вище випадків знову вийшла заміж, то право на отримання допомоги матері-одиначки зберігається на дітей, які народилися (були усиновлені) до цього нового шлюбу (у разі якщо новий чоловік не всиновив також цих дітей).

Цивільна дружина не має право на отримання допомоги матері-одиначки. Точніше законом це визначається трохи по-іншому: жінка, яка має дітей від чоловіка, з яким вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з яким вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.

Також мати-одиначка не отримуватиме допомогу на дитину, яка перебуває в інтернаті або іншому подібному закладі, тобто на повному державному забезпеченні (крім канікул, якщо дитина була вдома з матір'ю, для цього з інтернату береться довідка).

Допомога матері-одиначки виплачується до досягнення дитиною 18 років, а для учнів на денній формі навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах - максимум до 23 років (до закінчення такими дітьми навчальних закладів).
Допомога матері-одиначці призначається з того місяця, в якому було подано заяву і всі документи. Далі вона виплачується щомісяця.


КОМЕНТАРІ

ЩЕ