Як прописати дитину (реєстрація новонародженого), документи для реєстрації дитини

27 Листопада 2011

views.png 101,180
comments.png 7

Куди звертатися і які потрібні документи аби прописати дитину.

yak-propisati-ditinu-reyestraciya-novonarodzhenogo-dokumenti-dlya-reyestraciyi-ditini-MainCover-1474705460.jpg

Як прописати новонароджену дитину?


Якщо ви хочете прописати дитину в помешканні чи уточнити, які саме документи потрібні для реєстрації дитини, ця стаття саме для вас.

Відразу хочемо проінформувати, що з 2001 року інститут прописки ліквідований, а є поняття "реєстрації". Однак, у народі реєстрацію часто називають «прописка». Тому саме це слово ми і будемо використовувати далі в нашій статті, яка присвячена такому поняттю як прописка неповнолітнього (прописка дитини). Отже, розглянемо, що потрібно, щоб прописати дитину.

По-перше, необхідно пам'ятати про те, що дитина до 10 років може бути прописати виключно з батьками або з одним із батьків. Таким чином, прописати саму дитину з бабусею, наприклад , якщо там не прописані ані тато, ані мама, не можна.

Щоб зареєструвати місце проживання дитини (прописка дитини), необхідно подати пакет документів в ЦНАП (Центр Надання Адміністративних Послуг) за місцем проживання батьків (або одного з батьків).

Необхідні документи, щоб прописати (зареєструвати) дитину:
 

  • письмова заява батьків про реєстрацію дитини. Діти від 15 до 18 років подають заяву особисто;
  • свідоцтво про народження дитини (якщо дитина досягла 16 років – подає свій паспорт);
  • квитанція про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати (згідно з підпунктом м) пункту 6 Декрету КМУ «Про державне мито»);
  • у разі, якщо батьки дитини зареєстровані (прописані ) окремо, то від другого з батьків потрібно письмову заяву про те , що він не заперечує проти реєстрації дитини за адресою першого з батьків;
  • у разі, якщо дитину реєструють не в перше – подають два примірники талону зняття з реєстрації (також відомого як «листок вибуття»). Цей талон оформляють при виписці з попереднього місця проживання.

 

Заяву на прописку дитини вам видадуть в ЦНАПі. Форма затверджена постановою КМУ «Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні» (постанова № 985 від 28.07.2004 р.). Ознайомитися з цією постановою можна на офіційному сайті Верховної Ради України.

Важливо пам'ятати, що навіть якщо батько не є власником житла, але прописаний у квартирі (будинку), то прописати дитину (неповнолітнього, тобто до 18 років) у цю квартиру (будинок) можна навіть без згоди власника. Це правило регламентовано частиною 2 статті 156 Житлового кодексу України.


КОМЕНТАРІ

Будь ласка, авторизуйтесь або зареєструйтеся , щоб залишити свій коментар !
ЩЕ