Стаж у декретній відпустці

27 Листопада 2011

views.png 21,637
comments.png 1

Чи зараховується до стажу роботи період перебування у декретній відпустці

stazh-MainCover-1474633854.jpg

Оформляючи відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, постає запитання: а чи зараховується цей час у трудовий стаж?

Відповідь на це питання дає ст. 181 КЗпП України, яка регламентує порядок надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зарахування її до стажу роботи:
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Крім того, документ передбачає внесення змін до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для запобігання зниженню коефіцієнта зарплати (доходу), що враховується при розрахунку пенсії.

Зокрема, відповідно до змін, за бажанням при розрахунку пенсії можуть виключатися періоди декретної відпустки, служби у збройних силах, СБУ чи МВС, періоди догляду за інвалідом або людиною похилого віку. Однак для вступу Закону в силу він повинен пройти ще два читання.

Відповідно до змін до пенсійного законодавства, з 1 липня 2013 року до страхового стажу породіллям зараховується період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (70 днів до пологів та 56 днів після пологів). Ця норма почала діяти, Парламент вніс зміни до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з цим страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ при цьому буде складати 33,2% від цієї суми. В зв’язку із цим з працівниці утримуватимуть 2% з суми допомоги по вагітності та пологах.


КОМЕНТАРІ